Players Championship 2024: фінал

Сьогодні завершується рейтинговий турнір Players Championship 2024 в Телфорді.

В фінальному матчі за трофей та головний грошовий приз в розмірі £125,000 зійдуться сьогодні Марк Аллен та Чжан Аньда.

І для Чжана і для Аллена цьогорічний виступ на турнірі є найкращим за весь час, – обидва гравці жодного разу ще не виходили тут в фінал.

Між собою гравці двічі зустрічались на рейтингових турнірах: на нещодавньому World Grand Prix 2024 та на World Open 2019. Перемоги вони поділили навпіл 1:1.

Фінальний матч відбудеться в дві сесії та пройде в форматі до 10 перемог.

Огляд 1/2 фіналу

Чжан Аньда 6-5 Марк Селбі

Вчора Чжан в напруженому матчі переміг Селбі. До цього матчу Аньда ніяк не міг перемогти Селбі, – три попередні рейтингові матчі завершились на користь Марка.

Перші чотири фрейми матчу Чжан виграв з брейками 129, 80, 69 та 84 очки (4-0). Після перерви Чжан мав шанс на перемогу і в п’ятому фреймі, але не забив чорну кулю та зупинив брейк на 56 очках. Селбі вступив в гру та на останній чорні кулі виграв таки фрейм (4-1). В шостому фреймі Селбі з брейком 85 очок ще скоротив відставання (4-2). Сьомий фрейм також виграв Марк (4-3).

Чжан зміг перервати серію Селбі, вибороти один фрейм та наблизився впритул до перемоги (5-3). В настпуному фреймі Аньда мав шанс на перемогу в матчі, але не забив червону кулю. Селбі покарав його брейком 113 очок і рахунок став (5-4). 10-й фрейм теж став невдалим для Чжана і незабита блакитна куля дозволила Селбі виграти фрейм та оформити контру (5-5).

У вирішальному фреймі брейк 50 очок дав Чжану контроль над грою, але Селбі спробував влаштувати боротьбу. Невдалий удар по коричневій кулі від Марка дозволив Чжану з полегшенням завершити фрейм та матч (6-5).

Марк Аллен 6-3 Алі Картер

Марк Аллен помстився Картеру за свою поразку на Мастерс і переміг з рахунком 6-3.

Коли рахунок в матчі був вже 1-1, Аллен робить сенчурі 103 очки і виходить вперед (2-1). Алі Картер зрівнює рахунок з брейком 106 очок. Наступні два фрейми також гравці поділили між собою (3-3). І на цьому перемоги Алі завершились.

Марк Аллен виграв сьомий фрейм (4-3) та з брейком 65 очок взяв під контроль і восьмий фрейм. Алі спробував вкрасти цей фрейм, але суддя помітила, що він торкнувся жилеткою зеленої кулі. Це стало фатальним для Картера, і Аллен наблизився впритул до перемоги в матчі (5-3). Вирішальний фрейм виграв Аллен (57-55) і забезпечив собі вихід в фінал.

44-66(50), 67-0

Перша сесія матчу завершилась внічию 4-4.

Сесія розпочалася з напруженої боротьби в першому фреймі, який Чжан зрештою виграв після 37 хвилин гри. Потім він зробив брейки 82 і 70 очок в другому і третьому фреймах відповідно, та вийшов вперед з рахунком 3-0. Аллен зміг відгірати один фрейм перед перервою (3-1).

Після перерви Аллен виграв два фрейми поспіль та зрівняв рахунок (3-3). Чжан зробив брейк 64 очки і виграв сьомий фрейм, але рахунок в останноьму фреймі вирішився на останній чорній кулі. Чжан залишив її біля правого кута, а Марк зміг забити та зрівняти рахунок (4-4).