Чемпіонат Великої Британії 2023. День 5, 1/8 фіналу

На Чемпіонаті Великої Британії розпочинається 1/8 фіналу, що триватиме два дні.

Матчі пройдуть в форматі до 6 перемог, а учасники отримають грошовий приз в розмірі £15 000.

Дін Цзюньху – Том Форд

В особистих зустрічах на рейтингових турнірах перевага на боці Діна 5:2. Том Форд востаннє перемагав Діна в далекому 2012 році.

Цікаво, що останній матч між цими гравцями відбувся також на Чемпіонаті Великої Британії минулого року. Тоді переміг Дін Цзюньху з рахунком 6-3.

Дін Цзюньху бере участь в Чемпіонаті Великої Британії, починаючи з 2003 року. Дін є триразовим переможцем цього турніру (2005, 2009, 2019), а минулого року він грав в фіналі проти Марка Аллена.

Том Форд двічі грав в півфіналі (2018, 2022) і це є його найвищим досягненням тут.

Джеймі Джонс – Джадд Трамп

В особистих зустрічах беззаперечна перевага на боці Трампа 3:0.

Джадд Трамп є переможцем Чемпіонату 2011 року та фіналістом 2014 та 2020 року.

Джеймі Джонс в 2016 році був чвертьфіналістом турніру і це є його найвищим досягненням.

Марк Вільямс – Джеймі Кларк

На рейтингових турнірах ці гравці зіграли тільки три матчі і перевага на боці Марка Вільямса 2:1.

Для Джеймі Кларка минулорічний виступ був найвдалішим, – він дійшов до 1/8 фіналу.

Марк Вільямс двічі вигравав Чемпіонат, – в 1999 та 2002 роках. Окрім цього він ще два рази був в фіналі (2000, 2010), в півфіналі в 2001 році та в чвертьфіналах в 2016, 2008, 2007, 1996, 1995 роках.

Марк Селбі – Баррі Хокінс

Близькі друзі Марк та Баррі мають довгий перлік спільних матчів і перевага наразі на боці Хокінса 19:16. Остання зустріч між ними відбулася на European Masters 2023, де переміг Баррі з рахунком 6-4.

Марк Селбі є дворазовим переможцем Чемпіонату, – 2012 та 2016 року. Окрім цього він є фіналістом 2013 року, півфіналістом 2007, 2015 та чвертьфіналістом 2009, 2020.

Найкращими виступами Баррі Хокінса на турнірі є вихід в чвертьфінал в 2013 році та півфінал в 2021 році.

Боротьба за перше місце світового рейтингу

Вчора Ронні О’Салліван виграв свій матч проти Ентоні Макгілла і це ускладнює боротьбу за першість його суперникам.

Джадду Трампу необхідно продовжувати переможну серію на турнірі аби залишатись претендентом на першу позицію в рейтингу.

21:00Марк Селбі6-5Баррі Хокінс

Дін Цзюньху знищив надії Тома Форда кваліфікуватись на Мастерс і зміцнив свої власні, перемігши з рахунком 6-3.

Суперники прийшли на матч, знаючи, що той з них, хто програє, більше не змагатиметься за місце на Мастерс.

Сьогоднішня перемога залишає Діну шанси на виступ на Мастерс, оскільки він пропустив турнір в попередніх двох сезонах. Хоссейн Вафаї має найкращі шанси витіснити його, але він має принаймні дійти до півфіналу Чемпіонату Великої Британії, щоб мати шанс. Поразка Форда позбавила його надії потрапити на Мастерс і це трапилось вперше.

Матч почався блискавично, оскільки обидва гравці показали майстер-клас зі створення брейків. Послідовні серії 126 і 110 очок привели до того, що Дін вийшов вперед з рахунком 2-0. Однак Форд відповів брейками 118 і 98 очок і зрівняв рахунок (2-2).

П’ятий фрейм виграв Дін, а в шостому гра дійшла до позиційної боротьби на останній чорній кулі. Зрештою у Діна впав флюк в зелену лузу і рахунок стає 4-2. Гравці обмінялись наступними фреймами, але Дін з брейком 106 очок виграв матч з рахунком 6-3.

Дін Цзюньху:

“Коли у мене з’являлися шанси, я розбивав і відкривав кулі. Я зробив сенчурі в перших двох фреймах, і я міг би зробити більше сьогодні. Але він також грав добре.

Я не думав про рейтингові очки перед матчем. Я просто хотів перемогти. Все може змінюватися так швидко, що я не зосереджуюсь на рейтингу перед матчем.

Я люблю тут грати. Я завжди це казав. Мені подобається місце та погода у Великій Британії в листопаді та грудні. Столи ідеальні, а температура в приміщенні підходить для цієї великої події.”

Джадд Трамп блискавично переміг Джеймі Джонса з рахунком 6-0.

Трамп є найкращим гравцем сезону, вигравши три титули поспіль. Сьогодні він був безжальним і розгромим Джонса з брейками 100, 59 і 51 очок.

Марк Селбі переміг свого друга Баррі Хокінса з рахунком 6-5.

Останніми роками Селбі та Хокінс стали близькими друзями, але не дивлячись на це зустріч цього вечора була запеклою, аж до фінальної кулі.

Перемога принесла Селбі чвертьфінал проти Джадда Трампа. Останній матч між ним відбувся на Шанхай Мастерс 2023 і завершився на користь Селбі з рахунком 6-1.

Марк Селбі сподіватиметься, що зможе виграти свій перший турнір в сезоні. Селбі вже дійшов до півфіналів Шанхай Мастерс і European Masters, а також посів друге місце на British Open.

Цього вечора Селбі зробив брейки 142, 101, 76 і 70 очок і мав перевагу в рахунку 5-3. Однак Хокінс відповів брейками 84 і 88 очок і зрівняв рахунок. У вирішальному фреймі, що тривав 58 хвилин, Хокінс мав шанс зачистити стіл, але заснукерив себе на синій кулі. Зрештою Селбі забив складну синю кулю з мостом над чорною, а потім забив рожеву і виграв фрейм та матч.

Марк Селбі:

“Я радий, що переміг, але я виснажений. Це була важка гра, і вона завжди буде важкою. Баррі нічого не віддає. Треба просто грати так, щоб перемогти його. Він – якісний гравець.

Я просто сказав йому в кінці, що мені шкода. Ми живемо в одній квартирі, і я думав, що краще б він переміг мене з рахунком 6-2, з огляду на те, як він грав під кінець матчу. Не дивлячись на те, як пройшов матч для обох із нас, програш мав бути жахливим.

Джадд є гравцем сезону. Він, безперечно, гравець в формі та гравець, якого потрібно перемогти. Я буду протистояти йому. Мені потрібно показати таку гру, яку я продемонстрував проти Марка Джойса, щоб отримати шанс. Мені подобається такий виклик.”

Марк Вільямс вийшов в 110-й рейтинговий чвертьфінал в своїй кар’єрі після перемоги з рахунком 6-4 над Джеймі Кларком.

На шляху до перемоги Вільямс зробив три сенчурі-брейки 138, 107 і 100 очок. Далі Марка чекає зустріч з Діном Цзюньху.