Чемпіонат Великої Британії 2023. День 4

Сьогодні в Йорку останній день 1/16 фіналу і останні чотири пари гравців будуть боротися за місце в наступному раунді.

В першій сесії матчів вболівальників потішить своєю грою семиразовий переможець Чемпіонату – Ронні О’Салліван (2018, 2017, 2014, 2007, 2001, 1997, 1993). Кожен раз, коли Ронні потрапляв до фіналу турніру, то він перемагав, окрім єдиного разу в 2016 році, коли він програв Марку Селбі з рахунком 7-10.

Джон Хіггінс, що зіграє сьогодні з Джо О’Коннором, також вже тричі перемагав на Чемпіонаті Великої Британії (2010, 2000, 1998). Окрім цього Джон був в фіналі ще в 1996 та 2009 роках.

Ніл Робертсон тричі виходив в фінал Чемпіонату і перемагав (2013, 2015, 2020)!

Для Ентоні Макгілла найкращим виступом на турнірі був вихід в 1/4 фіналу в 2014 та 2021 роках.

Для Робертса Мілкінса вихід в чвертьфінал також поки що є найвищим досягненням тут.

Чжоу Юелун в 2020 році виходив в півфінал, а минулого року дійшов до 1/8 фіналу.

Для Тепчаї Ун-Ну вихід в 1/16 фіналу є повторенням виступу 2015 року, який поки що є найкращим для нього.

Джо О’Коннор двічі вже виходив в основну стадію Чемпіонату – в 2018 та 2020 роках, але далі 1/16 фіналу пройти ще не зміг.

Боротьба за перше місце світового рейтингу

Вчора Джадд Трамп виграв свій матч проти Пан Цзюньсюя і продовжує боротьбу за світову першість. Джадду необхідно як мінімум вийти в 1/4 фіналу.

Сьогодні лідер рейтингу Ронні О’Салліван зіграє свій перший матч на Чемпіонаті проти Ентоні Макгілла. Щоб не залишати шансів своїм суперникам по рейтингу, Ронні має тільки вигравати свої матчі.

21:00Ніл Робертсон2-6Чжоу Юелун

Ронні О’Салліван розпочав свій виступ на турнірі з перемоги над Ентоні Макгіллом з рахунком 6-2.

Цікаво, що 30 років тому саме в цей день Ронні вперше підняв трофей на Чемпіонаті Великої Британії, будучи 17-річним юнаком.

Перший титул на цьому турнірі О’Салліван здобув в 1993 році, коли переміг Стівена Хендрі з рахунком 10-6. Ця перемога зробила його наймолодшим переможцем рейтингових турнірів, і цей титул став першим з 39 титулів, які Ронні має на сьогоднішній день.

О’Салліван зараз веде боротьбу за першість в світовому рейтингу. Лука Бресель і Джадд Трамп є його конкурентами. Трамп тепер повинен пройти принаймні до півфіналу, а Бресель має виграти турнір.

Поразка Макгілла є продовженням його невдалої історії виступів проти О’Саллівана. Зараз він програв вісім з дев’яти їхніх зустрічей, але переміг Ронні на арені Крусібл в 2021 році.

Саме Макгілл взяв перший фрейм з брейком 116 очок. Програючи спочатку в другому, він зробив брейк 56 очок і виграв фрейм (2-0). Ентоні перший мав шанси в наступних двох фреймах, але не зміг скористатися ними, і два брейки 89 очок допомогли О’Саллівану зрівняти рахунок (2-2). Після перерви Ронні з брейками 66, 61 і 92 очок взяв наступні чотири фрейми і виграв матч з рахунком 6-2.

Ронні О’Салліван:

“Коли мені було 35 років, я думав, що, напевно, вже все закінчено. Так зазвичай і відбувається. У мене були найкращі десять років. Я в тій точці, коли вважаю, що все є бонусом, і кожен наступний рік, коли мені вдається грати, я дуже ціную. Це наче отримати друге життя. Я знову народжений в снукері.

Ентоні зіграв два матчі кваліфікації і приїхав сюди. Завжди приємно мати за плечима пару виграних матчів. Я відставав з рахунком 0-2, але мені вдалося включитися в гру після цього.”

Джон Хіггінс здобув перемогу над Джо О’Коннором з рахунком 6-3 і забронював собі місце в 1/8 фіналу.

На шляху до перемоги Хіггінс зробив брейки 66, 76, 58, 122 і 66 очок і тепер зіграє з Чжоу Юелуном.

Чжоу Юелун здобув свою першу перемогу над Нілом Робертсоном, обігравши австралійця з рахунком 6-2.

Ця поразка перервала неймовірну 16-річну серію Робертсона. 23-разовий переможець рейтингових подій вигравав професійний титул в кожному календарному році між 2006 і 2022 роками, але не зміг нічого завоювати в 2023 році. Тепер він їде додому до Австралії на довгу перерву на Різдво.

Чжоу програв усі три попередні зустрічі з Нілом. Це включало поразку з рахунком 6:2 в півфіналі Чемпіонату Великої Британії 2020 та поразку з рахунком 9:0 у фіналі European Masters 2020.

Перший фрейм Чжоу виграв з брейком 80 очок. Робертсон виграв другий фрейм (1-1). Брейк 134 очки від Чжоу знов вивів його вперед, але Робертсон відповів брейком 135 очок (2-2).

Після перерви Юелун з брейками 67, 99, 136 і 74 виграв чотири фрейми поспіль і закріпив вражаючу перемогу 6-2.

Чжоу Юелун:

“Сьогодні я почувався впевнено та комфортно. Я знаю, що Ніл дуже гарний суперник. Він дуже сильний, тому мені потрібно було чинити на нього тиск і грати ідеально. Я зробив це.

Джон Хіггінс — мій улюблений гравець, а також мій кумир. Мені буде приємно грати проти нього. Коли я був молодшим, я завжди дивився на нього, а також на Ронні та Марка Вільямса. Протягом багатьох років він завжди був у першій вісімці. Він – дуже сильний гравець.”

Роберт Мілкінс пройшов через непростий матч проти Тепчаї Ун-Ну, отримавши перемогу у вирішальному фреймі (6-5).

На початку матчу Мілкінс залишався на задньому плані, адже Ун-Ну зробив брейки 93, 127 і 85 очок і лідирував з рахунком 1-3.

Роберт ожив після перерви, розпочавши блискучу спробу зробити максимум. Однак він не забив хитру останну червону кулю, та завершив свою серію на 112 очках. Далі він виграв два фрейми поспіль, зробивши брейк 99 очок в сьомому фреймі (4-3). Після цього Ун-Ну виграв восьмий фрейм (5-3), а Мілкінс зробив брейк 121 очок (5-4).

Десятий фрейм виграв Мілкінс на рожевій кулі (5-5), і в контрі отримав перемогу в матчі (6-4).