Чемпіонат світу 2022. День 9-10

Поразка діючого чемпіона світу Марка Селбі, перемоги Ронні О’Саллівана та Стівена Магвайра – підсумки восьмого дня чемпіонату світу зі снукеру.

Ронні впорався максимально швидко. Один виграний фрейм довів рахунок у зустрічі з Марком Алленом до необхідних 13:4. Є одразу два рекорди у виконанні «Ракети»: 71 перемога та 20-й чвертьфінал на чемпіонатах світу.

У 1/4 фіналу суперником Ронні буде Стівен Магвайр. Шотландець продовжує дивувати, і слідом за Шоном Мерфі переміг також і Чжао Сіньтуна. Серйозна перевага Магвайра після двох сесій – 11:5, перетворилась на остаточну перемогу, незважаючи на спроби Чжао врятувати становище.

Заключну третину гри китаєць виграв з рахунком 4:2, але цього виявилось явно замало.
Головною подією дня стала боротьба Марка Селбі з Янь Бінтао. Після рівного рахунку першої сесії – 4:4, на старті другої Янь спромігся на ривок та виграв три фрейми поспіль. Спроби Марка наздогнати суперника ще до кінця цієї третини, успіху не мали, незважаючи на дві сенчурі – 132 та 131 очко. На заключну перерву суперники пішли за рахунку 9:7 на користь Яня.

Ввечері Янь Бінтао виграє ще два фрейми, після чого Селбі розпочинає свій класичний камбек. Брейки 86, 117 та 88 очок – і вже 10:11. 22-й фрейм увійде в історію. Марк вчепився в суперника мертвою хваткою. Програючи близько 40 очок, Селбі використав всі свої шанси. Фрейм тривав 85 хвилин та став найдовшим фреймом в історії «Крусібла».

Напруга була така, що відірватися від цього видовища неможливо було ні на хвилину. І Марк майже виграв цей фрейм. Але помилка на вирішальній рожевій кулі стала фатальною. Китайський снукерист виграв цей фрейм-монстр, після чого зробив сенчурі і вийшов до чвертьфіналу, де зіграє з Марком Вільямсом. Селбі ж на мінорній ноті закінчив один з найгірших сезонів у кар’єрі. В снукері буде новий чемпіон світу.

Ще в двох зустрічах зіграні перші сесії. В обох поки нічия 4:4. Так грають Ентоні Макгілл з Джаддом Трампом та Ніл Робертсон з Джеком Лісовскі.

14Кількість рейтингових перемог6
Фінал (2020)Найвище досягнення на Чемпіонаті світуПереможець (2015)

Огляд від Руслана Кориненка

Джек Лісовскі переміг в неймовірній грі Ніла Робертсона та вперше в житті вийшов до чвертьфіналу чемпіонату світу зі снукеру.

Гравець, що має українське коріння та підтримує Україну, мав право на нашу увагу. І виграв у одного з найкращих снукеристів світу, який в разі перемоги виходив би на перше місце в рейтингу. Переміг в найкращій зустрічі чемпіонату.

Після двох сесій Лісовські вигравав 9:7, а на старті заключної третини довів перевагу до трьох очок. Але з цього моменту на вищому рівні заграв австралієць. Спочатку Ніл бере фрейм в чорній кулі, а потім робить максимальний брейк!

176-й офіційний максимум в історії снукеру, десятий в сезоні, четвертий в 2022 році, 12-й на чемпіонаті світу та п’ятий у власній кар’єрі.

І це ще не все. Робертсон виграє ще два фрейми, і виходить вперед – 11:10. Не кожний би в такій ситуації втримав удар. Але все життя Джек долає проблеми. І цього разу наш англо-українець вистояв. Брейк 88 – і нічия.

І 23-й фрейм також міг бути за Джеком. Але прикра поразка на рожевій кулі, 11:12, і знов Лісовські на межі катастрофи. А тут ще Ніл робить серію 55 очок. Але чудова відповідь Джека – кліренс 72 очки, і контра.

У вирішальному фреймі двічі помилився Робертсон, і цього вистачило Джеку Лісовскі. Феєрична перемога 13:12, Лісовскі у чвертьфіналі, де зіграє з Джоном Хіггінсом.

Видатний шотландець сьогодні впевнено перетворив проміжний рахунок 11:5 у зустрічі з Ноппоном Сенкхамом на підсумковий 13:7.

Здивував Стюарт Бінгем. Нічийний рахунок після двох сесії зустрічі з Кайреном Вілсоном наводив на думку про запеклу боротьбу в заключній третині, можливо з деякою перевагою саме Кайрена. Але Стюарт взяв чотири фрейми поспіль з трьома півсотенними брейками, після чого рахунок став 12:8. Вілсон один фрейм відіграв, але й на цьому все. 13:8 на користь Стюарта Бінема.

В чвертьфіналі Бінем буде грати з Джаддом Трампом. Джадд вже у чвертьфіналі, але його гра й досі не вражає. Заключну сесію гри з Ентоні Макгіллом Трамп розпочав з рахунку 10:6 на свою користь. Макгілл зіграв сенчурі 106, Трамп відповів брейком 105, після чого шотландець виграв ще три фрейми, один з них з брейком 124 очки. Перевага Джадда зменшилась до одного фрейму – 11:10. Але після цього Трамп виграє 22-й фрейм, Макгілл – 23-й, а в 24-му Джадд ставить таки крапку. 13:11.

Отже, у вівторок Марк Вільямс з Янєм Бінтао та Стівен Магвайр з Ронні О’Салліваном зіграють по дві сесії, Джон Хіггінс з Джеком Лісовскі та Стюарт Бінгем з Джаддом Трампом – по одній. У середу – навпаки. І вже у четвер розпочнуться півфінали.

Джек Лісовскі:

Це моя найвеличніша перемога, адже Ніл – найкращий гравець туру на даний момент. Він багато атакував протягом матчу. Це велика перемога для мене, і я почуваю себе чудово.

Я зовсім занепав духом, коли він спочатку зробив чудовий максимальний брейк, а потім зрівняв рахунок 10:10.

В останньому фреймі ми обидва помилялись. Реакція глядачів на останній червоний в матчі була чудовою. Це було так гучно, що я ледь не підстрибнув. Це була чудова ніч для вболівальників і велика реклама для снукеру.

На початку тижня моєю метою був чвертьфінал, бо я жодного разу не досягав цього тут. Але зараз моя мета – перемогти! З Хіггінсом буде важко, але я докладу максимум зусиль, та буду грати з гарним настроєм.

Прапора України не знайшлось, але я вирішив, що найкраще буде продовжувати перемагати, щоб у такий спосіб й надалі підтримувати Україну.

Ніл Робертсон:

Це був неймовірний матч, зіграний в правильному ключі. Ми обоє грали у своєму стилі, і я тільки можу похвалити Джека, він відмінно себе контролював. Джек зіграв свій найкращий матч у житті.

Зробити 147 було неймовірно, і це гарне завершення сезону, тому що це в кожного у списку бажань – зробити максимум в Крусиблі. Як тільки я підбив червоні, я зрозумів, що в мене є шанс. Напруга зростала, тому зачистити стіл і отримати схвалюючі викрики глядачів – це було просто фантастично. В дитинстві тільки і мрієш про такі моменти.

Моя мама була серед глядачів, і вона була в захваті. Можливо, вона була розчарована результатом більше, ніж я, але, принаймні, вона змогла побачити дещо неймовірне.

В цьому сезоні я виграв чотири великих титули, і це було чудово.