Мастерс 2024. День 1

Сьогодні в Лондоні розпочинається престижний запрошувальний турнір – Мастерс 2024!

Турнір є одним з трьох великих турнірів Потрійної Корони і відбуватиметься з 7 по 14 січня на традиційній арені Alexandra Palace.

Участь в турнірі беруть топ-16 гравців світового рейтингу, які протягом семи днів змагатимуться за головний трофей та приз в розмірі £250 000:

Турнір веде свою історію з 1975 року.

Найчастішим переможцем Мастерс є Ронні О’Салліван. Він вже сім разів піднімав над головою цей трофей: перший раз в 1995 році і останній – в 2017 році.

Свій перший матч легендарний Ронні зіграє 8 січня і його суперником буде Дін Цзюньху.

• 2014 Ронні О’Салліван

Діючим переможцем турніру є Джадд Трамп, який минулого року в фіналі здолав Марка Вільямса з рахунком 10-8.

Джадд розпочне захист свого титулу 9 січня в матчі проти Кайрена Вілсона.

Матчі проходять в наступному форматі:

• 1/8 фіналу – до 6 перемог
  • 1/4 фіналу – до 6 перемог
  • 1/2 фіналу – до 6 перемог
  • фінал – до 10 перемог

Лука Бресель – Джек Лісовскі

Це перша зустріч цих гравців на турнірі Мастерс.

В особистих зустрічах перевага на боці Джека 3:5. Останній матч між ними відбувся на Players Championship 2023, де переміг Лука з рахунком 6-4.

Це четвертий Мастерс для Луки Бреселя і найкращим його виступом тут є вихід в 1/4 фіналу в 2019 році.

Джек Лісовскі вже вп’яте потрапляє на цей турнір. Минулорічний вихід в півфінал є поки найкращим виступом для нього.

Шон Мерфі – Чжан Аньда

Шон та Аньда зіграли між собою всього чотири матчі, і в трьох з них переміг Мерфі. Остання їх зустріч відбулась на European Masters 2022 (перемога Шона Мерфі 5-3).

Шон Мерфі є досвіченим учасником Мастерс, – це його 20-й турнір. Шон є переможцем Мастерс 2015 та фіналістом 2012 року. Минулого року Мерфі дійшов до чвертьфіналу, але програв Стюарту Бінгему з рахунком 0-6.

Для Чжана Аньда це – перша участь в престижному Мастерс.

7-116(69), 78(71)-32, 89(89)-0

Джек Лісовскі показав приголомшливий виступ, перемігши в першому матчі чемпіона світу Луку Бреселя з рахунком 6-2.

Перемога Джека дає йому вихід в чвертьфінал та матч проти Шона Мерфі.

Ця поразка для Луки Бреселя є продовженням непростого першого сезону, як чемпіона світу. На запрошувальному Шанхай Мастерс 2023 Лука дійшов до фіналу, де посів друге місце, але з тих пір йому не вдалося пройти далі 1/8 фіналу.

Лісовскі шалено розпочав матч, і з брейками 70, 100, 96 і 69 очок взяв перші чотири фрейми лише за 49 хвилин.

Після перерви Бресель продемонстрував ознаки опору, зробивши брейки 80 і 72 очок, та скоротив відставання до 2-4. Але цей опір був недовгим, і брейки 63 і 68 очок дали Лісовскі перемогу в матчі.

Джек Лісовскі:

“Я дуже нервував, коли прибув сюди. Для мене це – найстрашніший турнір, на якому можна грати. Я добре розпочав матч, і це дало мені гарний ґрунт, і я зміг насолодитися грою.

Я почувався дуже добре після першого фрейму. Я заспокоївся і відчув, що дуже добре зосереджений. Він – чемпіон світу, тому я ніколи не міг розслабитись. Я намагався зберегти концентрацію та інтенсивність гри, щоб перемогти.

Це те, заради чого граєш. Коли тебе перемагають, як наприклад моя поразка на кваліфікації Чемпіонату Великої Британії. Це дуже пригнічує. Сьогодні була дуже велика подія і я не знаю, що б робив, якби програв цей матч.”

Лука Бресель:

“Це було жахливо. Якщо я продовжу так грати, то ви побачите мене на Q School 2025.

Я можу відновити свою форму, і я знаю, що це зроблю, але на даний момент я граю недостатньо добре. Джек – гарний гравець, і я радий за нього.”

Шон Мерфі переміг Чжана Аньда з рахунком 6-2.

Після перших трьох фреймів Мерфі встановив перевагу в рахунку 2-1. Четвертий фрейм, здавалося, піде на користь Чжана, коли він вийшов у фреймі вперед з рахунком 61-0. Проте Мерфі зробив чудовий кліренс 65 очок і вкрав фрейм на чорній кулі (3-1).

Після перерви невдовзі рахунок став 4-1, завдяки брейку 86 очок від Мерфі. Чжан зменшив відставання, взявши шостий фрейм. Але брейки 71 і 89 очок дозволили Мерфі отримати вражаючу перемогу в матчі. Після цього Шон зізнався, що перемога в четвертому фреймі була ключовим моментом.

Шон Мерфі:

“Він був одним із найкращих гравців цього сезону. Я думав, що мені не вистачить моїх вмінь. Якби я не грав належним чином, він би перевернув гру.

Леді та джентльмени, які мають квиток на вечір четверга, чекають на матчі із задоволенням. Я не думаю, що матч триватиме довго, хто б не переміг. Джек демонструє, який у нього є талант. Він готовий до великих перемог. Цей тиждень може стати його часом. Сподіваюся, що так не буде, і зроблю все, що від мене залежить.”