Китайський фінал китайського турніру Wuhan Open 2024

Неочікувані результати півфінальних матчів забезпечили неочікуваних учасників в фіналі турніру Wuhan Open 2024.

Незабаром розпочнеться фінальний матч за трофей Wuhan Open 2024 між двома китайськими гравцями: Сяо Годуном та Си Цзяху.

Вперше, відколи Чжан Аньда виграв International Championship 2023 на рідній землі, буде новий переможець рейтингового турніру.

Цей фінал знаменний ще тим, що став третім рейтинговим фіналом між двома гравцями з материкового Китаю.

Сяо брав участь в першому “китайському” фіналі, але отримав поразку від Діна Цзюньху на Шанхай Мастерс 2013. В другому фіналі Чжао Сіньтун переміг Яня Бінтао і виграв German Masters 2022.

Переможець сьогоднішнього фіналу отримає чек на суму £140 000 і ймовірно матиме запрошення на майбутній турнір Чемпіон чемпіонів в Болтоні.

І Си Цзяху, і Сяо Годун перебуватимуть на знайомій території, оскільки обидва в минулому брали участь в фіналах рейтингових турнірів, але жоден ще не вигравірував своє ім’я на жодному з трофеїв.

Хоча Си Цзяху продемонстрував сильну гру, здолавши Джадда Трампа, не слід забувати про тих гравців, яких Сяо також довелося подолати на шляху до фіналу.

Успіх Сяо Годуна сьогодні впритул наблизить його до топ-16, що є сіяними на рейтингових турнірах. Це дозволить йому боротись за автоматичний посів на Чемпіонат Великої Британії та запрошення на Мастерс.

Си Цзяху вперше приєднався до топ-16 на початку цього сезону після виступу в півфіналі турніру Saudi Arabia Snooker Masters. Але головний грошовий приз в Ухані дозволить Си піднятися в першу десятку світового рейтингу та стати найкращим снукеристом Китаю на даний момент.

Два фіналісти зустрічалися один з одним тричі в мейн-турі, причому Си має наразі перевагу в особистих зустрічах 2:1 (Сяо здобув єдину перемогу на Snooker Shoot Out в одному фреймі).

Для обох гравців це – один з найважливіших матчів в кар’єрі, адже вони мають можливість виграти перший рейтинговий титул.

За матеріалами snookerhq.com

Фінальний матч проходить в форматі до 10 перемог в дві сесії.

83(83)-0, 46-78

Сяо Годун має перевагу в рахунку 6-3 над Си Цзяху після першої сесії фіналу.

Завдяки сильному виступу Сяо потребує лише чотири фрейми, щоб отримати перший рейтинговий титул в своїй кар’єрі та головний приз в розмірі £140 000.

Перші два фрейми матчу виграв Сяо, але Си відповів сенчурі-брейком 109 очки (2-1). Годун взяв четвертий фрейм на останній чорній кулі і збільшив відрив (3-1).

Після перерви відбулася запекла боротьба за п’ятий фрейм, доля якого знову вирішилась на чорній кулі. Після 55 хвилин гри саме Сяо врешті-решт взяв цей фрейм (4-1).

Після перемоги в шостому фреймі Си Цзяху зробив брейк 84 очки і скоротив відставання до мінімуму (4-3). Але Сяо завершив сесію двома брейками 129 і 73 очки і рахунок став 6-3.