
Про технології штучного інтелекту прийнято говорити, як про щось футуристичне на межі з фантастикою, проте на практиці буквально кожен стикається з сучасними технологіями у повсякденному житті. Алгоритми аналізують наші уподобання, покращують якість обслуговування, допомагають у роботі, розвагах і навіть у побуті.
Рекомендаційні системи
Одним з найвидатніших прикладів є системи рекомендацій, які сьогодні налаштовані практично всюди. Вони працюють у стрімінгових сервісах, таких як Netflix, YouTube чи Spotify, підбираючи контент на основі наших уподобань. Так само працює реклама у соцмережах і пошукових системах. Алгоритми рекомендацій взяті на озброєння навіть у світі азартних розваг – наприклад, онлайн казино Elslot також коригує свої пропозиції, реагуючи на зміну поведінки гравців.
Технології штучного інтелекту забезпечили максимальну персоналізацію під час роботи в інтернеті, тож навіть користуючись одним сервісом, контент може кардинально відрізнятися один від одного:
- Товари в інтернет-магазинах;
- Відео на Youtube;
- Стрічка у Tik Tok.
Усе це допомагає користувачам швидше знаходити те, що їм потрібно, і водночас змушує проводити більше часу на платформі.

Давній персональний помічник
Головним трендом на ринку смартфонів в останні роки став саме штучний інтелект, проте алгоритми його роботи активно використовувались і до того. Наприклад, камери сучасних смартфонів розпізнають сцени та автоматично налаштовують параметри зйомки. А фільтри в Instagram чи TikTok працюють на основі нейромереж, покращуючи зображення або змінюючи зовнішність у реальному часі.
У банківській сфері штучний інтелект допомагає виявляти шахрайські операції. Алгоритми аналізують транзакції та можуть миттєво заблокувати підозрілу активність. Також ШІ використовується у чат-ботах банків, які швидко відповідають на запити клієнтів і допомагають розв’язувати типові проблеми.
Карти Google або Waze використовують машинне навчання для прогнозування заторів і прокладання оптимального маршруту. Навіть у громадському транспорті алгоритми аналізують завантаженість маршрутів і коригують графіки руху.
Усі ці технології працюють у фоновому режимі, роблячи життя зручнішим. Більшість людей вже настільки звикла до їхньої присутності, що часто навіть не усвідомлює, наскільки штучний інтелект став частиною повсякденності.