Чемпіонат Великої Британії 2024. День 4

Сьогодні в Йорку завершується 1/16 фіналу Чемпіонату Великої Британії 2024 та останні вісім учасників будуть змагатись за вихід в наступний раунд.

Джон Хіггінс – Хе Ґоцян

Це буде лише другий матч в турі між цими гравцями. Перший матч відбувся на Scottish Open 2023, де переміг Джон Хіггінс з рахунком 4-1.

Джон є триразовим переможцем Чемпіонату Великої Британії (1998, 2000, 2010), але останні кілька років він не проходив далі 1/8 фіналу.

Хе Ґоцян лише вдруге бере участь в цьому турнірі, адже це його другий сезон в мейн-турі. Минулого року він не зміг пройти кваліфікаційні раунди, але цього разу таки дійшов до основної стадії.

Джадд Трамп – Ніл Робертсон

Цей матч привертає найбільше уваги сьогодні, адже є повторенням фіналу турніру в 2020-му році. Того року Ніл Робертсон виграв цей матч в контрі (10-9). Також Ніл та Джадд грали в півфіналі чемпіонату в 2011 році і перемогу отримав Джадд Трамп з рахунком 9-7.

В особистих зустрічах між цими гравцями перевага на боці Трампа 9:5.

Ніл Робертсон є триразовим переможцем чемпіонату. Він підіймав трофей в Йорку в 2013, 2015 та 2020 роках. Джадд Трамп, в свою чергу, є переможцем турніру 2011-го року і двічі виходив в фінал (2020, 2014).

Чжан Аньда – Лей Пейфань

Цей матч буде першим між цими гравцями на рейтингових змаганнях в мейн-турі.

Лей Пейфань чотири рази брав участь в кваліфікаційних раундах і саме цього разу він нарешті пройшов в основну стадію турніру. Лей Пейфань пройшов всі чотири раунди і здолав Владислава Грединара, Хаммада Міа, Тома Форда та Бена Вулластона.

Чжан Аньда, який показує найкращу гру в своїй кар’єрі цього сезону, починаючи з 2009 року бере участь в кваліфікації на Чемпіонат Великої Британії. Але лише один раз йому вдалось дійти до 1/8 фіналу. Тому цього разу Чжан має шанси на свій особистий рекорд тут.

Марк Вільямс – Стюарт Бінгем

Марк та Стюарт дев’ять разів грали на рейтингових турнірах, і Бінгем має невелику перевагу 5:4.

Марк Вільямс є переможцем Чемпіонату Великої Британії 1999 та 2002 років. Окрім цього він ще двічі виходив у фіналу турніру (2010, 2000).

Найкращим досягненням Стюарта Бінгема на цьому турнірі є вихід в півфінал (2013, 2014, 2018).


Це вже третій максимальний брейк для Чжана. Попередній максимум він зробив у фіналі тогорічного International Championship.

Цей максимум став 21-м максимальним брейком в історії Чемпіонату Великої Британії.

Сьогоднішній максимум ставить Чжана Аньду в чергу на приз в розмірі 15 000 фунтів стерлінгів, перевершивши результат Чжао Сіньтуна, який становив 146 очок. Тепер Аньда також потребує ще один максимум, аби отримати бонусну виплату в розмірі 147 000 фунтів стерлінгів. Будь-який гравець, який зробить два максимуми на турнірах Потрійної корони та Snooker Masters Saudi Arabia, отримає цей приз.

Це шостий максимум в цьому сезоні та 208-й в історії професійного снукеру.


26 листопада1/16 фіналу
15:00Джон Хіггінс60Хе Ґоцян
15:00Джадд Трамп63Ніл Робертсон
21:00Чжан Аньда63Лей Пейфань
21:00Марк Вільямс56Стюарт Бінгем

Джон Хіггінс нещадно розгромив Хе Ґоцяна з рахунком 6-0.

Китайський снукерист зміг набрати лише 107 очок за шість фреймів матчу.

Для Хіггінса Чемпіонат Великої Британії не є дуже щасливим місцем в останні роки, і він сподівається виправити це цього тижня. Попри те, що він тричі виграв цей турнір, він не виходив далі чвертьфіналу відтоді, як отримав титул у 2010 році. Тоді він здобув сенсаційну перемогу, програвавши з рахунком 5-9 і в підсумку переміг Марка Вільямса з рахунком 10-9 у фінал.

Хіггінс прагне покласти край невдачам в здобутті титулів, які розпочались після Players Championship 2021. За цей час він грав у п’яти рейтингових фіналах. Нещодавно Хіггінс дійшов до фіналу British Open, де програв Марку Селбі з рахунком 10-5.

Сьогодні Джон легко переміг Хе Ґоцяна, зробивши брейки 110, 92, 72 і 64. Матч тривав всього 1 годину і 50 хвилин.

Джон Хіггінс:

“Мені тут сподобалося. Спускатися сходами на арену було абсолютно фантастично. Це схоже на те, чим був Чемпіонат Великої Британії, коли я вперше став професіоналом. Я в захваті!

Я завжди приїжджаю на турнір з певним оптимізмом. Це може бути сліпим оптимізмом, але я знову роблю те саме. Побачимо, куди це мене приведе.”

Джадд Трамп здолав Ніла Робертсона з рахунком 6-3.

Зіткнення цих гравців виявилося непередбачуваним, причому суперники побоювалися великого прориву один від одного. Перемога Трампа є реваншем за нещодавню поразку на турнірі Чемпіон чемпіонів, де Робертсон переміг з рахунком 6-4.

Трамп прагне розірвати 13-річну серію виступів без титулу на цьому турнірі. Він здобув свою першу перемогу тут, у Йорку, в 2011 році, коли переміг Марка Аллена в фіналі. Відтоді він програвав в фіналах 2014 та 2020 років Ронні О’Саллівану та Нілу Робертсону відповідно.

Поразка Робертсона залишає його на 16-му місці в попередньому посіві. Топ-16 гравців за підсумками цього турніру отримають місце на Мастерс у січні. Його найближчим конкурентом є Джек Джонс. Він відстає від Ніла на £150 і випередить Робертсона, якщо переможе Майкла Холта в 1/8 фіналу.

Ніл Робертсон лідирував з рахунком 2-1 після перших трьох фреймів. В четвертому фреймі Ніл зробив брейк 107 очок і ще збільшив відрив (3-1).

Трамп зібрався і після перерви розпочав свою атаку, перевернувши все з ніг на голову. Брейки 73, 126 і 67 очок допомогли Трампу влаштувати сильний камбек і виграти п’ять фреймів поспіль.

Джадд Трамп:

“Спочатку це була важка гра, але мені вдалося переломити ситуацію та впевнено і гарно зіграти в кінці. Я грав якнайкраще в останніх чотирьох фреймах, і це було справді приємно.

Зараз сітка і жеребкування є надзвичайно складними. Багато великих гравців проходять через жеребкування і кваліфікацію. У Ніла трохи невдалий рейтинг, і він отримує важких гравців у першому раунді. Мені не щастило останні кілька років. На цьому турнірі та на Чемпіонаті світу я постійно отримував сіяних під 17-м та 18-м номерами. Коли перемагаєш таких суперників, то це дає велику впевненість.

Останнім часом я не досягав значних висот, але для того, щоб зупинити мене, знадобилося кілька сильних виступів. Мені потрібно трохи вдачі чи натхнення. Коли все це складається разом, – мене дуже важко перемогти. Це може статися будь-якої миті, і поки я на турнірі, – це може статися.

Майже в кожному раунді граєш із великими гравцями. Це завжди важко, але останнім часом у мене непогані результати проти Джона. Сподіваюся, я зможу вийти і зіграти так, як я робив наприкінці цього матчу проти Ніла.”

Стюарт Бінгем в контрі переміг Марка Вільямса, вигравши чотири фрейми поспіль (6-5).

Здавалося, що Бінгем вже на шляху до вильоту з турніру, коли Вільямс вийшов вперед з рахунком 5-2. Однак після перших семи фреймів, в яких обом гравцям було непросто показати свою кращу гру, Бінгем провів блискучу атаку і виграв матч.

Обидва гравці прибули до Йорка за різних обставин. Бінгему довелося пройти кваліфікацію, щоб заробити своє місце в основній стадії, а Вільямс прибув в Йорк, завдяки перемозі на Чемпіон чемпіонів.

Обидва гравці помилялись на початку матчу, але краще вдалось закріпитися в грі Вільямсу (5-2).

Бінгем робив спробу максимального брейку у восьмому фреймі, але зібрав 57 очок, помилившись на чорній кулі. Згодом Вільямсу вже були потрібні снукери. Марк отримав два та фрі-болл, що дозволило йому повернутися в гру. У Вільямса була можливість отримати респот чорної кулі, однак дальній удар на зеленій кулі дозволив Бінгему виграти фрейм (5-3).

Бінгем продовжував атакувати і брейки 79 і 82 очок допомогли Стюарту зрівняти рахунок (5-5). У вирішальному фреймі Бінгем з брейками 32 і 36 очок гарантував собі перемогу в матчі.

Стюарт Бінгем:

“Йому було важко так, як і мені на початку матчу. Я подарував йому кілька фреймів, але знав, що моя гра ще прийде. Я просто намагався бути терплячим. Деякі промахи були неприємними. Я шокований більше за всіх, що таки виграв.

Нарешті щось перемкнулось. Після рахунку 5-2 я майже не помилявся. Мені трохи пощастило тут і там. Я відігравався і раптом забив кулю. А потім завдяки цьому зробив брейк 70 очок. Навіть це було трохи дивно. Це був один із тих дивних матчів.

Я бачив, що йому складно грати, і подумав, що мені потрібно взяти себе в руки. Я знаю, що грав добре.

Було приємно виграти матч з рахунку 2-5 проти такого гравця, як Марк.”

Чжан Аньда переміг Лей Пейфаня з рахунком 6-3, зробивши максимум в четвертому фреймі.

Коли рахунок був 5-2, Чжан мав можливість забити рожеву та чорну кулі та виграти матч. Однак він помилився на передостанній кулі, і Лей зміг залитись в грі. Однак це виявилося лише марною надією, оскільки Чжан зробив брейк 79 очок в наступному фреймі і виграв матч.

Чжан Аньда:

“Це мій третій раз, коли я зробив максимум. Але це виглядає по-іншому, оскільки Чемпіонат Великої Британії є великою подією. Я дуже щасливий.

Я дуже радий, що переміг. Спочатку я грав не дуже добре. Після двох фреймів він почав давати мені шанси, а потім у четвертому я зробив максимум”.