Чемпіонат України 2018 у Львові!

Чемпіонат України 2018 у Львові!

З 22 по 24 вересня у Львові відбудеться 15-й чемпіонат України зі снукеру.

Вдруге найголовніший турнір року прийматиме місто Лева. У далекому 2005-му тут відбувся чемпіонат країни, в якому наш найтитулованіший спортсмен Сергій Ісаєнко здобув своє перше чемпіонство, обігравши у фіналі Костянтина Кулика 5:4. Нагадаємо, що на даний момент Сергій являється 7-разовим чемпіоном України. Цього разу Ісаєнко не прийматиме участь, так як зайнятий тренуваннями в Академії снукеру в місті Шеффілді.

Цього разу змагання відбудуться в новому клубі “Снукер Львів” на Кульпарківській, 230, в якому знаходиться 6 снукерних столів.

Всього на турнір подали заявки 49 спортсменів, з яких восьмеро будуть “сіяними” згідно національного рейтингу і вони розпочнуть боротьбу відразу з 1/8 фіналу без квалфікації.

Решта 41 снукерист розбиті на 10 групп: 9 по 4 учасники і одна група “А” налічує п’ять гравців. З неї до наступного раунду виходить три кращих спортсмени, з девятьох інших – по два.

Основний раунд (1/8 фіналу) розпочнеться в неділю 23 вересня в другій половині дня, у понеділок будуть зіграні матчі 1/2 та фіналу. Саме матчі останнього дня будуть показані наживо на телеканалі XSport, який активно почав підтримувати більярдний спорт, зокрема, снукер.

Головним претендентом на звання чемпіона України 2018, без сумніву, буде перший номер рейтингу Владислав Вишневський. Минулого року він зупинився за крок до чемпіонства, поступившись у фіналі Артему Кошовому 2:4. На жаль, не змогли приїхати до Львова Сергій Ісаєнко та Юліан Бойко, за їх відсутності, Владиславу буде набагато простіше крокувати до вершини.

Схоже, що основним конкурентом Вишневського у боротьбі за титул чемпіона буде досвідчений Сергій Петраш. Він другий “сіяний” на турнірі, і їхні шляхи можуть перетнутися лише у фіналі. Нагадаємо, що Сергій вже двічі володів цим титулом – у 2008 та 2015 роках.

Непогані шанси на вдалий виступ на чемпіонаті мають Дмитро Осипенко з києва та Антон Казаков з Дніпра, 3-й та 4-й “сіяні”. Також відмітимо Михайла Кусеня з Тернополя, який вступив на останню сходинку посіву під 8-м номером.

Не варто забувати, що серед гравців з кваліфікації також є певна когорта, що може навести шороху і претендувати на найвищі місця. Хотілось би відмітити в цьому плані львівян Юрія Семка та Максима Столярчука. Без сумніву, обидва гравці входять до десятки кращих в Україні і в змозі поборотися за почесне звання чемпіона України 2018 року.

Нарешті, варто згадати і зовсім молодих снукеристів, які вже показують непогані результати і в будь-який момент можуть “вистрілити” на турнірних змаганнях.

Кирил Байдала зі Львова та Георгій Петрунько з Києва вже досить довго займаються снукером і мають певні успіхи. Тому очікуємо і від них гарного виступу на чемпіонаті України. Кирилу доведеться пробиватися в основну сітку через сито кваліфікації, а Георгій завдяки участі у чотирьох останніх турнірах піднявся у рейтингу і був посіяний під 7-м номером в основному раунді.

Отож, при досить рівному складі учасників, у Львові очікується дуже цікавий цьогорічний чемпіонат України. Дуже ймовірно, що ми, як і минулого року, отримаємо нового чемпіона, який досі ним не був, адже серед 49-ти гравців лише Сергій Петраш має цей титул.