Владислав Вишневський – чемпіон України 2018!

Владислав Вишневський – чемпіон України 2018!

24 вересня у львівському БК «Snooker Lviv» Владислав Вишневський здобув свій перший титул чемпіона України зі снукеру.Розпочинаючи турнір з 1/8 фіналу, він демонстрував чудовий снукер протягом усієї дистанції, але про все по порядку.

Вісім найкращих гравців за рейтингом ФСБУ отримали посів автоматично в 1/8 фіналу.  Ними стали Владислав Вишневський, Сергій Петраш, Дмитро Осипенко, Олег Васьковський, Мохамед Аль-Кармалі,  Георгій Петрунько та Михайло Кусень. Решті 41 учаснику довелося розпочинати боротьбу за чемпіонський титул зі стадії кваліфікації, де було створено дев’ять груп по чотири учасники і одну – з п’ятьох снукеристів. Відповідно на стадію плей-оф могли розраховувати двоє кращих з чотиризначних груп і троє – з п’ятизначної. «Конкурс» складав два снукериста на одне «місце», і боротьба розпочалася.

Якщо описати груповий етап у кількох словах, то його сміливо можна назвати розминкою, адже гравці практично не демонстрували серійної гри. Як правило, переможцями груп стали фаворити четвірок. Поговоримо коротко про тих, хто вийшов у плей-оф.

У групі А лідирував Микола Цяска, який зміг обіграти своїх головних опонентів Степана Делятинського та Романа Гусара (обидва матчі 2-0), та все ж «сухою» статистику не зберіг, адже одержав поразку від Олега Щадила. Єдина група, де боролись п’ятеро, давала шанс трьом гравцям на прохід далі. Компанію Цясці тут склали Делятинський і Гусар. Олег Щадило та Віталій Іванів залишились поза бортом снукерного судна під назвою «Чемпіонат України»

У групі В любитель снукеру з Червонограду Руслан Іванець, який відвідує лише серйозні першості, здобув перше місце, хоча одержав його лише за особистим показником, бо таку ж кількість перемог мав Юрій Хрущ, який пройшов далі з другої стрічки. Поважний Степан Петрусь і юний Данило Волошинов покинули боротьбу.

Групу С підкорив Юрій Семко. Він завершив три матчі з «сухим» результатом на свою користь. З двома перемогами за ним опинився спортивний директор клубу «Snooker Lviv» Мікаель Хачатрян. Ветеран з Червонограду Святослав Іванів та Роман Блакита зі столиці, на жаль, подолати груповий етап не змогли.

Переможцями групи D стали місцеві снукеристи Микола Федишак (Червоноград) та Андрій Івасів (Львів). Саме цей дует розділив першу сходинку, та все ж за місце у посіві в плей-офф кращу позицію за різницею фреймів здобув Федишак. Гості з Тернополя та Івано-Франківська Матвій Бачинський та Андрій Остражнов пересіли до глядацької лави чемпіонату.

У групі Е Віталій Федевич став єдиним, хто зміг повторити досягнення Юрія Семка і не програти жодного фрейму в трьох матчах. Віталій став лідером у своїй четвірці. Другим зупинився Олег Кисляк з двома «всуху» виграними матчами. Не впоралися з завданням виходу з групи Андрій Бачинський (третій результат) і Артем Бойко (четвертий).

Ще один фаворит турніру – Максим Столярчук – став кращим в групі F. З ним в олімпійку пробився Максим Воєводін. На жаль, Дмитру Барладяну та Андрію Козаку не вдалося продемонструвати найкращу гру цього вікенду і вони покинули турнір.

Молода зірка львівського снукеру Кирило Байдала лідирував у своїй групі G, де не залишив шансів Арсену Петросову та Віталію Самсонову, найбільш серйозним противникам. У протистоянні дуету Самсонов – Петросов кращим виявився останній і фінішував другим. Після блискавичного чемпіонства в обласній першості з піраміди Самсонов вибуває зі снукерної боротьби на раній стадії, до нього приєднується і маркер клубу Артем Козак.

У групі Н першим став Богдан Кривко, який останнім часом досить добре підтягнув снукерну майстерність, а другим фінішував Богдан Подоляк. При цьому Подоляк і Анохін мали однаковий показник за фреймами, тому до уваги було взято їхню особисту зустріч, де переміг Подоляк (2-1). Віктор Коцан з однією перемогою в активі покинув змагання разом зі своїм колегою по снукерній школі.

Переможцями в групі І стали Михайло Петрушка та Богдан Лозинський, які записали на свій рахунок по дві перемоги та не пустили Вадима Левицького та Чингіза Агаджанова до прохідних місць.

Відбір завершився боротьбою в групі J, де першу сходинку впевнено зайняв Микола Гуденко. Єдина дівчина на цій першості – Юлія Малахова – дала справжній бій своїм опонентам і пройшла у стадію плей-оф другою. Не залишилося місць в олімпійці для Євгена Марченка та Сергія Онищука, які припинили виступ на змаганнях.

Завершенням групового етапу лише розпочинався напружений другий день змагань. На стадії 1/32 фіналу було сформовано 5 пар, які боролися за виживання, адже на стадії плей-оф програти раз означало покинути боротьбу. Юрій Хрущ з легкістю обіграв Олега Кисляка (2-0), а решта матчів вирішувались у контрі: Андрій Івасів дотиснув добре знайомого суперника Арсена Петросова, Богдан Подоляк відправив додому Богдана Лозинського, від кия Романа Гусара на лаву глядачів пересів Максим Воєводін, а Мікаель Хачатрян зміг взяти гору над єдиною представницею прекрасної статі Юлією Малаховою.

Наступний тур – 1/16 фіналу – став заключним серед відбору, адже тут визначалася вісімка снукеристів, які мали скласти боротьбу лідерам рейтингу. На цьому етапі не обійшлося без несподіванок як ось, наприклад, перемога Богдана Подоляка над Кирилом Байдалою (2-0) або ж тріумф Андрія Івасіва, який зміг відігратись у Юрія Семка (2-1). Руслан Іванець у попередньому фреймі обіграв свого земляка Миколу Федишака. В крайній «контрі» на 17 місці завершив боротьбу Юрій Хрущ, який не зміг переграти Максима Столярчука (1-2).

Решта зустрічей пройшли за переваги одного з учасників, де сильніший залишав слабшого з «бубликом» (мається на увазі рахунок 2-0). Тут Богдан Кривко виграв у Романа Гусара, у львівських дербі Степан Делятинський здолав Миколу Гуденка, Мікаель Хачатрян – Віталія Федевича, а Микола Цяска – Михайла Петрушку. Сформувалися фінальні пари 1/8 та разом з тим збільшилася дистанція: тепер матч складався з пяти фреймів і тривав до трьох перемог.

Розпочали боротьбу за вихід до чвертьфіналу Микола Цяска та Сергій Петраш. Ще нерозігрітий киянин одразу наткнувся на неабиякий напір львів’янина і після першого фрейму змушений був наздоганяти. Зробивши правильні висновки, Петраш почав грати в тактичний снукер, що принесло йому перемогу у двох фреймах поспіль, і перевага перейшла до нього. В четвертому підході Цяска звів матч у контру, та вирішальний ривок залишився повністю за Петрашем, при  цьому Сергій виграв його за рахунок двох снукерів за зелений, з останнього з яких Цяска не міг вийти вісім разів. Петраш відсвяткував перемогу 3-2 (27-83, 55-24, 55-29, 16-52, 83-42). Недовго довелося розігріватися Владу Вишневському в матчі проти Руслана Іванця, і вже у другому фреймі він встановив серійну планку, зібравши 69 очок з підходу. Згодом Влад виграв матч з рахунком 3-0 (50-28, 76-12, 64-37). Стрімко в ¼ дістався Максим Столярчук, який не залишив жодних шансів Мохамеду Аль-Кармалі. Ще одну «суху» і вихід в чвертьфінал оформив Олег Васьковський, обігравши практично свого однолітка Богдана Подоляка.

По фрейму змогли взяти у своїх опонентів львів’яни Степан Делятинський та Богдан Кривко. На жаль, вони поступилися краще підготованим Дмитру Осипенку та Антону Казакову. Обидва матчі завершилися з результатом 3-1.

Дуже близьким до чвертьфінального результату був Андрій Івасів, який практично дотиснув Михайла Кусеня, та досвід тернополянина взяв своє і він пройшов далі (3-2). Тим часом Мікаель Хачатрян дуже вперто боровся за перемогу з юним представником столиці Георгієм Петрунько. У вирішальному фреймі Мікаель зміг вирвати перемогу в свого опонента і замкнути вісімку чвертьфіналістів.

Пізній вечір гравці провели не відпочиваючи, а в боротьбі за п’єдестал. Нерівні сили суперників давалися взнаки, і завершення боротьби було закономірним: Влад Вишневський впевнено переграв Михайла Кусеня (3-1), Антон Казаков розгромив ветерана Олега Васьковського (3-0), Сергій Петраш аналогічно не дав шансів на прохід далі Мікаелю Хачатряну – 3-0 (56-5, 75-24, 55-42). Дмитро Осипенко пробував зачепитися у матчі з місцевим Максимом Столярчуком, та «свої» столи і рідні стіни, а також жага до перемоги вивели Максима до півфіналу з рахунком 3-1 (57-7, 63-21, 72-49, 66-41).

За крок до фінального поєдинку на турнір звернули увагу букмекери, де виставили Влада Вишневського фаворитом у матчі з Антоном Казаковим, а Сергія Петраша – в протистоянні з Максимом Столярчуком. Дещо інакше вважали підписники сторінки БК «Snooker Lviv» та любителі українського снукеру, адже в опитуваннях щодо фіналіста, яке було оприлюднене вчора, близько 70% респондентів віддавали перевагу саме Вишневському і стільки ж – Столярчуку, залишивши поза увагою Казакова і Петраша.

У поєдинку, який транслювали на телеканалі XSport, зійшлися Владислав Вишневський та Антон Казаков. 13-ти річний гравець з Дніпра з самого початку показав, що не боїться свого титулованого суперника і, скориставшись його помилкою, повів у рахунку (46-57). Зрозумівши, що атакуючою грою перемогти не вдасться, Вишневський змінив тактику і це одразу ж принесло плоди: три поспіль виграні фрейми (56-13, 64-8, 70-28) і впевнену перевагу (3-1). Все, що зміг зробити Казаков, – скоротити відставання (перемога у пятому фреймі 39-73), та у боротьбі, аби врятувати цей півфінал, він допустився помилки та пропустив Вишневського у головний поєдинок в останніх кулях (62-51).

Хвилинами раніше вже був відомий суперник Владислава Вишневського у фіналі: Максим Столярчук дотиснув Сергія Петраша. Справді, цей матч був протилежним попередньому за характером, адже Петраш славиться вмілою тактичною грою. Та все ж настрій на перемогу і мотивація у Столярчука була більшою, і Максим взяв своє з рахунком 4-1 (63-24, 46-55, 57-40, 72-45, 67-20).

Протистояння найкращих гравців Влада Вишневського та Максима Столярчука стало окрасою всього турніру. З самого початку ініціативу захопив Столярчук і серією в 40 очок виграв перший фрейм (59-77). Вишневський зміг наздогнати суперника у наступному підході (64-43), та згодом Столярчук знову вирвався вперед (41-77). Четвертий фрейм і 51 очко від Максима, здавалося, вирішать долю цього підходу, та Вишневський наздоганяє і знову вирівнює становище (66-51). За рахунку 2-2 гравці йдуть на перерву.

Після короткого відпочинку ситуація змінилася: Вишневський передумав постійно наздоганяти і вперше у матчі вирвався вперед (66-42), а згодом у прекрасній позиційній грі подвоїв перевагу (54-33). Варто зазначити, що обидва рази Максим шукав снукер на двох останніх кулях, та досягнути мети йому не вдавалося. Матч тим часом перейшов у стадію, коли останнім міг стати кожен наступний фрейм. У погоні за Вишневським Столярчук, аби врятувати матч, майже досягає мети, та хибить, граючи синій фреймбол. Відповідь Влада беззаперечна: всі кулі на його рахунку і перемога 59-55 у фреймі та 5-2 – в матчі. Владислав Вишневський вперше завойовує титул чемпіона України з класичного снукеру, адже в скарбничці Чемпіона вже є таке досягнення у короткому снукерному форматі «6 red» (27-20 квітня 2018 м. Київ, БК «Лідер»), вітаю!

На змаганнях було зафіксовано три півсотенні брейки: 69 очок від Владислава Вишневського і по 51 у Антона Казакова та Максима Столярчука.

Павло Будчик

Attachment